Videa

Fotografie

Facebook
Radek Píďa Bartoš v Exilu PDF Tisk Email
pidasmalllV úterý 24. dubna v sedm večer zahraje v Exilu v rámci pravidelného projektu Bez šťávy pardubický písničkář Radek Bartoš. Přátelé mu (i kvůli jeho drobné postavě) neřeknou jinak než Píďa.Vyučený elektrikář (jako Karel Gott...) hrával s oblíbenou pardubickou kapelou Marien, kterou časem vyměnil za formaci Pidilidi, kde se mohl přeci jen více autorsky realizovat. V létě 2009 ale Pidilidi ohlásili rozchod a od té doby se Radek Bartoš protlouká světem jako hudební solitér. „Když mě někdo osloví, rád přijedu zahrát.Občas když mám sám chuť si zahrát, zajdu s kamarády do hospůdky, nebo se zeptám kamarádů hudebníků, co něco pořádají, jestli by pro mě nenašli prostor, ale to je tak vše," prozrazuje.
Více...
 
COUNTRY BÁL V LUCII PDF Tisk Email
countryFOLK ŽIJE! ve spolupráci s Country Clubem Lucie srdečně zve na COUNTRY BÁL. Nenechte si ujít  kroužení na parketu, postávání u baru, nebo jen poslech výborných amerických i českých country hitů v podání skupiny  RODEO Pavla Šonky. Stylový oděv je vítaný, není však podmínkou. 
Začátek country večera je v 20:00 a cena vstupenky je 100,- Kč. Vstupenky lze zakoupit až na místě, ale je možné si je zarezervovat  na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Více...
 
Pavel Žalman Lohonka a Marien v Kostěnicích PDF Tisk Email
directSpolečnost CZ PLAST Kostěnice, ve spolupráci s FOLK ŽIJE!, přináší benefiční představení ke svým 15. narozeninám. Nenechte si ujít společné představení pardubické folkové skupiny Marien a folkové legendy Pavla Žalmana Lohonky.
Začátek koncertu je v 19:00, cena vstupenky je 50,- Kč a je celá určena dětem z Dětského centra Veská u Sezemic. Přijeďte na koncert do Kulturního domu v Kostěnicích (nedaleko Pardubic) do sálu s výbornou akustikou a podpořte zároveň dobrou věc! Výtěžek bude přímo na koncertě předán do rukou ředitelky Dětského centra Veská MUDr. Drahomíry Peřinové.
Rezervujte si vstupenky na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   
Více...
 
Slávek Janoušek 3 x jinak PDF Tisk Email
slavek-janousek_dusickyVidět vystoupení Slávka Janouška 3x za jeden den (pátek 24. února) a přitom pokaždé jinak se hned tak nepoštěstí. Bonusem navíc a spojovacím článkem této jednodenní pidi šňůrky byl pomyslný křest jeho nového CD s (nejen)dětskými písničkami Dušičky. Pomyslný proto, že při prvním dopoledním koncertíku bylo v hledišti sokolovny v Mašově u Turnova na 100 dětí ze školky a prvního stupně základní školy a těm se nabízet nové CD jaksi prostě nehodí. Zato jim byla nabídnuta spousta písniček a jejich podání zvládnul Slávek i v 10h dopoledne na výbornou.
Více...
 
Rozhovor s Dušanem Franců - Rolničky (SK) PDF Tisk Email
IMG_6637S Dušanem Franců, zakládajícím členem Rolniček jsem se potkala na Pardubické folkové noci. Před jeho vystoupením s Rolničkami jsme si povídali o stavu folkové scény u nás a na Slovensku. Ale také na sebe prozradil, že musí mít vždy po ruce nějaký nástroj. Proto jich má několik a strategicky rozmístěné po celém domě. Ve sklepě má pověšené např. banjo a housle. „Když jsem manželkou vyslán do sklepa pro kysané zelí, ví, že se dřív jak za 15 minut nevrátím, protože si tam vždy zabrnkám pro dobrou náladu."

Slyšela jsem, že se snažíte na Slovensku o podobnou věc jako projekt Folk žije! u nás.

Ano, ale v mnohonásobně menším rozsahu a máme to mnohem těžší. Snažíme se zachránit zbytky svého světa. V Čechách má tato muzika na rozdíl od Slovenska totiž podhoubí a tradici. Folk zde vyrostl z trampské tradice, a proto má své publikum. To na Slovensku není.

Více...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 Další > Konec >>

Strana 31 z 33