Videa

Fotografie

Facebook
Kulturní centrum Vltavská - Václav Koubek PDF Tisk Email
Koubek_NMA_4Do Kulturního centra Vltavská přijíždí putovní festival písničkářů Hudební sklepy. Celoroční festival, jehož duchovním otcem je písničkář Václav Koubek, představuje v klubech po České republice známá jména i talenty folkové scény již více jak deset let. V klubovém sále Elektra vystupuje od února do dubna pět charizmatických písničkářů a písničkářek. Nezaměnitelný hlas harmonikáře Václava Koubka zazní v KC Vltavská ve čtvrtek 5.4. 
Více...
 
Vlasta Redl ve Vltavské PDF Tisk Email
Redl_insiderOsobitý folk-rockový písničkář Vlasta Redl se vrátil v plné síle na koncertní pódia. Po několikaleté kapelní pauze postavil vloni novou skupinu složenou z vynikajících česko-slovenských muzikantů a nahrál skvělé živé album. Ve čtvrtek 22. března zahraje za doprovodu nové kapely v Kulturním centru Vltavská výběr svých nejznámějších písniček a představí i novou desku Koncert, který se nekonal.
Vlasta Redl, vynikající zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista, se vrátil na pódia v roce 2011 po několikaleté kapelní pauze, ve které vystupoval pouze samostatně nebo v triu.
Více...
 
Pardubická folková noc - jak jsme snědli Daňka! PDF Tisk Email
Folkov_noc_Wabi_013Rok s rokem se opět sešel a 10. 3. se konala už potřetí Pardubická folková noc, které předcházelo Východočeské kolo Porty. Dramaturg a zakladatel akce Víťa Troníček vtipně poznamenal, že to je vlastně výroční festival jeho ženy, memorial příjmení Němcová, neboť první ročník byl v podstatě jen vydařený mejdan spřátelených muzikantů, kteří přijeli gratulovat na svatbu. Setkání se však stalo tradicí a vrcholem letošního ročníku tohoto festivalu bylo vystoupení legendy Wabiho Daňka a mega dort k jeho nedávným pětašedesátinám.
Ač je tento festival ochuzen o otevřené nebe a vůni přírody, jeho atmosféra byla přesto skvělá. Diváky a samotné muzikanty rozehřály před večerním koncertem soutěžící kapely v Portě, kterých bylo devatenáct.
Více...
 
Pardubická folková noc potřetí..... PDF Tisk Email

folkovanoc_2012Trvalo nám to přesně rok, než jsme se vzpamatovali.... Pravda, průběžně jsme to přetloukali jinými akcemi, zážitky a událostmi, ale pořád mám před očima podivný lustr, výkvět socialistického designu, na které mé pomačkané oko hledělo onoho rána po prozpívané noci, když jsem se probudil na zemi v šatně porotců a ptal se, jestli se mi to nezdálo. Pardubická folková noc aneb první letní festival nabrala loni zajímavé grády. Většina soutěžících na východočeském kole Porty, které noci předcházelo, se v průběhu večera transformovala na pozorné publikum a hlavně zdatné přicmrndávače sessionu a kdyby nám ve vestibulu ABC klubu dovolili rozdělat oheň, moc by se to atmosférou nelišilo od Trampského širáku nebo Mohelnického dostavníku. Byl to báječný večírek.

Více...
 
Žalman & spol. ve Folkových pohlazeních PDF Tisk Email
zalmanPísek - kavárna Divadla Fráni Šrámka. Zkouší tady Pavel Žalman Lohonka se svým novým Spolem, kde vedle baskytaristy Petra Novotného jsou nově obsazeni zpěvačka Michaela Hálková a kytarista Pavel Malina.

Co se to děje u Žalmana ?

Po novém roce odešla Jindřiška a Honza Brožovi a tak jsem přemýšlel, co budu dělat dál a jestli mám už opravdu jít do folkového důchodu, nebo jestli mám hrát dál..... 
Více...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 Další > Konec >>

Strana 32 z 33