Videa

Fotografie

Facebook
Rozhovor s Dušanem Franců - Rolničky (SK) PDF Tisk Email
IMG_6637S Dušanem Franců, zakládajícím členem Rolniček jsem se potkala na Pardubické folkové noci. Před jeho vystoupením s Rolničkami jsme si povídali o stavu folkové scény u nás a na Slovensku. Ale také na sebe prozradil, že musí mít vždy po ruce nějaký nástroj. Proto jich má několik a strategicky rozmístěné po celém domě. Ve sklepě má pověšené např. banjo a housle. „Když jsem manželkou vyslán do sklepa pro kysané zelí, ví, že se dřív jak za 15 minut nevrátím, protože si tam vždy zabrnkám pro dobrou náladu."

Slyšela jsem, že se snažíte na Slovensku o podobnou věc jako projekt Folk žije! u nás.

Ano, ale v mnohonásobně menším rozsahu a máme to mnohem těžší. Snažíme se zachránit zbytky svého světa. V Čechách má tato muzika na rozdíl od Slovenska totiž podhoubí a tradici. Folk zde vyrostl z trampské tradice, a proto má své publikum. To na Slovensku není.

Více...
 
Kulturní centrum Vltavská - Václav Koubek PDF Tisk Email
Koubek_NMA_4Do Kulturního centra Vltavská přijíždí putovní festival písničkářů Hudební sklepy. Celoroční festival, jehož duchovním otcem je písničkář Václav Koubek, představuje v klubech po České republice známá jména i talenty folkové scény již více jak deset let. V klubovém sále Elektra vystupuje od února do dubna pět charizmatických písničkářů a písničkářek. Nezaměnitelný hlas harmonikáře Václava Koubka zazní v KC Vltavská ve čtvrtek 5.4. 
Více...
 
Vlasta Redl ve Vltavské PDF Tisk Email
Redl_insiderOsobitý folk-rockový písničkář Vlasta Redl se vrátil v plné síle na koncertní pódia. Po několikaleté kapelní pauze postavil vloni novou skupinu složenou z vynikajících česko-slovenských muzikantů a nahrál skvělé živé album. Ve čtvrtek 22. března zahraje za doprovodu nové kapely v Kulturním centru Vltavská výběr svých nejznámějších písniček a představí i novou desku Koncert, který se nekonal.
Vlasta Redl, vynikající zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista, se vrátil na pódia v roce 2011 po několikaleté kapelní pauze, ve které vystupoval pouze samostatně nebo v triu.
Více...
 
Pardubická folková noc - jak jsme snědli Daňka! PDF Tisk Email
Folkov_noc_Wabi_013Rok s rokem se opět sešel a 10. 3. se konala už potřetí Pardubická folková noc, které předcházelo Východočeské kolo Porty. Dramaturg a zakladatel akce Víťa Troníček vtipně poznamenal, že to je vlastně výroční festival jeho ženy, memorial příjmení Němcová, neboť první ročník byl v podstatě jen vydařený mejdan spřátelených muzikantů, kteří přijeli gratulovat na svatbu. Setkání se však stalo tradicí a vrcholem letošního ročníku tohoto festivalu bylo vystoupení legendy Wabiho Daňka a mega dort k jeho nedávným pětašedesátinám.
Ač je tento festival ochuzen o otevřené nebe a vůni přírody, jeho atmosféra byla přesto skvělá. Diváky a samotné muzikanty rozehřály před večerním koncertem soutěžící kapely v Portě, kterých bylo devatenáct.
Více...
 
Pardubická folková noc potřetí..... PDF Tisk Email

folkovanoc_2012Trvalo nám to přesně rok, než jsme se vzpamatovali.... Pravda, průběžně jsme to přetloukali jinými akcemi, zážitky a událostmi, ale pořád mám před očima podivný lustr, výkvět socialistického designu, na které mé pomačkané oko hledělo onoho rána po prozpívané noci, když jsem se probudil na zemi v šatně porotců a ptal se, jestli se mi to nezdálo. Pardubická folková noc aneb první letní festival nabrala loni zajímavé grády. Většina soutěžících na východočeském kole Porty, které noci předcházelo, se v průběhu večera transformovala na pozorné publikum a hlavně zdatné přicmrndávače sessionu a kdyby nám ve vestibulu ABC klubu dovolili rozdělat oheň, moc by se to atmosférou nelišilo od Trampského širáku nebo Mohelnického dostavníku. Byl to báječný večírek.

Více...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 Další > Konec >>

Strana 32 z 33