Videa

Fotografie

Facebook
Žalman & spol. ve Folkových pohlazeních PDF Tisk Email
zalmanPísek - kavárna Divadla Fráni Šrámka. Zkouší tady Pavel Žalman Lohonka se svým novým Spolem, kde vedle baskytaristy Petra Novotného jsou nově obsazeni zpěvačka Michaela Hálková a kytarista Pavel Malina.

Co se to děje u Žalmana ?

Po novém roce odešla Jindřiška a Honza Brožovi a tak jsem přemýšlel, co budu dělat dál a jestli mám už opravdu jít do folkového důchodu, nebo jestli mám hrát dál..... 
A protože se cítím fyzicky i duševně dobře tak jsem oslovil Míšu a Pavla, a zeptal jsem se samozřejmě Petra, protože je nejstarší žijící muzikant v této republice, který to se mnou vydržel skoro 20 let. a ten mi na to kývnul taky. Říkal jsem si, že to zkusíme znovu a jinak, tak že jsme vlastně mladá začínající perspektivní folková kapela :-)

Kdy a co budeme mít možnost slyšet?

Jsme v počátečním stádiu, ale už máme za sebou první vystoupení v Pelhřimově. Museli jsme za necelé 2 měsíce nacvičit repertoár, napsali jsme si seznam, každou písničku jsme si zahráli, a když všichni kývli, že by se mohla ta písnička dělat, tak se dělá. Dneska jsme si je poprvé přehráli úplně všechny. Krom stálic repertoáru, bez kterých se naše vystoupení nemůže obejít, je řada písní které jsme obnovili například: Nikdo se nesmál, Sen o Berenice, Po noci příjde noc, Píseň pro Čaroděje, Do jedné řeky, Skřivánek, nebo třeba Padly vody. Ale ještě máme ohromné množství písniček v záloze, hlavně se ale těším na nové písničky, které pro tuhle kapelu připravím.....

Poslouchejte celý rozhovor s Pavlem Žalmanem Lohonkou i ostatními muzikanty z kapely v úterý  6.3.2012 v 20:05 v pořadu Víti Troníčka Folková pohlazení, a to celoplošně v rámci Studia NOC  na vlnách Českého Rozhlasu :-)