Videa

Fotografie

Facebook
Jiří Krampol, MUDr. Milan Oulehla | Cesta k pochopení, lásce a zdraví PDF Tisk Email

PoetoterapieCesta k pochopení, lásce a zdraví je veršovaná zamyšlení MUDr. Milana Oulehly v přednesu Jiřího Krampola. Autor básní: MUDr. Milan Oulehla Přednes: Jiří Krampol, MUDr. Milan Oulehla Hudební doprovod: Ondřej Kovář

Celý článek...
 
Strunovrat - Chlapec a moře PDF Tisk Email

StrunovratPetr Šotta je ředitelem základní umělecké školy a učitelem hry na kytaru, ale někde v sobě stále skrývá kus kluka s lasturou, který „sní o lodích, co tam za tou duhou plují dál“. Představuje si, jak uprostřed suchozemské České republiky, nad řekou Chrudimkou, touží po městech a ostrovech, kam by se rád vracel. O tom všem zpívá v písni Chlapec a moře, podle které dostalo album své jméno. Naštěstí nejde jen o nesplnitelné touhy. Jiná důležitá píseň, Městečko Cobh, je totiž inspirována skutečným zážitkem z jižního Irska.

Celý článek...
 
Marien | Ze skla PDF Tisk Email

titulV pořadí třetí album Marien přináší dvanáct převážně nových písní z autorské dílny kapelníka Víti Troníčka. Třemi písněmi, včetně titulní, přispěla Radka Havelková, pozoruhodná autorka se kterou Víťa Troníček spolupracoval ve svých hudebních začátcích. Album Marien natočili v sestavě s oběma zpěvačkami a právě dívčí dvojhlasy a nová barva vokálu jsou překvapením oproti předchozím nahrávkám skupiny. Natáčelo se ve studiu MK Production v Českých Budějovicích, opět pod režijním vedením Petra Novotného (Žalman a spol), s důrazem na větší aranžérskou pestrost a s řadou inspirací moderními světovými trendy příbuzných žánrů této hudby.

Celý článek...
 
Žalman & Spol. - Živě v Telči 2012 PDF Tisk Email

Živě v Telči 2012| Žalman & SPolPo sedmi měsících od obměny sestavy v lednu 2012 už všechno fungovalo jak má a bylo třeba o tom vydat svědectví. Protože bylo nutné se naučit zejména základní set hitů, nebylo možné zabývat se eventuálními novinkami a tedy ani vydávat řadovku. Vznikl ne zcela běžný set DVD + CD, kde cédéčko obsahuje stejných 21 skladeb. Ne zcela běžné je i přepuštění tří míst na obou nosičích kapele Marien – předkapele Spolu z 5. srpna 2012, kdy bylo DVD natočeno, a následovníkům žalmanovského pojetí folku.
 

Celý článek...
 
Kompilace - FOLK ŽIJE ! 1. PDF Tisk Email

Folk Žije! 1. | KompilaceKompilační cédéčko je další cestou, jak upozornit na mladou generaci autorů a interpretů tohoto pozoruhodného hudebního žánru. Je sestavené výhradně z nových písních skupin a písničkářů aktivních v iniciativě Folk žije! Do studia MK Production v Českých Budějovicích během jara 2013 postupně přijelo 16 oslovených skupin, aby každá během jednoho natáčecího dne stvořila svůj příspěvek na album.

 

Celý článek...
 
Marien - V půli cesty PDF Tisk Email

V půli cesty | MarienAlbum skupiny Marien se jmenuje V půli cesty a přináší 13 písniček. Vychází tři roky po debutovém albu Krajina v Tobě. Opět jde o soubor písní kapelníka Víťi Troníčka, pro kterého je to už šesté, převážně autorské, album. Vlastní písní ale přispěli také další členové Marien, Michal Paták a Zbyněk Rosendorf. Až na výjimky jde o zcela nové skladby z posledních let, ve kterých se zrcadlí osobní prožitky, pocity a názory generace současných pětatřicátníků, rodičů – začátečníků, kteří se snaží neztratit mladí a přitom už na mnohé životní otázky znají odpovědi.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3